Progresívne Slovensko

Tak podľa článku na HNonline Progresívne Slovensko založilo stranu vyzbieraním 13 tisíc podpisov. Ono to je fuk, ide iba o kontext.

Takisto je jedno, že ako sa tá strana volá. Dnes je to Progresívne Slovensko, predtým to bolo SDK/SDKU-DS, Rusková strana ANO (aliancia nového občana), NOVA, SaS, OĽaNO, MOST-HID, vlastne svojho času aj Fico, keď vystúpil z SDĽ a založil SMER-SD, vždy je to ten istý cirkus.

Dnes sľubujú, že zlepšia situáciu, budú spolupracovať so stranami, ktoré predtým citát nehumplovali Slovensko, čo by znamenalo Kotlebu, lebo tie strany, ktoré tam sú doteraz už boli vo vláde vo všetkých možných kombináciách, ale ani Kotlebu nie, lebo toho tiež vylúčili tým, že ho považujú za odporcu liberálnych hodnôt.

Sranda je, že sa našlo 13 tisíc ľudí a dobrovoľníkov, ktorí tieto podpisy vyzbierali. Ako keby si nepamätali, že tento cirkus zažívame každé 4 roky. Vždy sa začína s nejakou novou stranou, komplet grassroots movement, potom do nej vstúpia politické múmie, ktoré sa tam zrážajú po parlamentoch už od 1989, vždy v nejakej inej strane.

Tí ktorí behali po venku, čo podpisovali, čo presviedčali, čo do toho vkladali svoj čas, peniaze a nasadzovali vlastné zdravie na to, aby sa tam dostala nejaká alternatívna strana, nakoniec iba zabezpečia znovuzvolenie zas tých starých xichtov, ktoré tam sú už celý čas.

Takisto tí, ktorí si mysleli, že sa dostanú do politiky, sa dostanú doprdele, keďže do parlamentu sa budú dosadzovať zas tie xichty, ktoré tam už celý čas boli, lebo oni dostanú priestor, oni budú predávaní ako vybraný kandidáti a nie nejaký Jano-Palo z Hornej-Dolnej, ktorý má síce dobré nápady, vyzbieral najviac podpisov, presvedčil najviac voličov a teraz si myslí, že môže ísť realizovať nejakú zmenu. Toho kopnú do prdele. Poďakujú sa mu za tvrdú prácu a vylejú ho v prvej príležitosti, lebo vždy je podstata takýchto strán tá, aby sa dostali do parlamentu tí, ktorí tam už sú, ale so starými stranami by ich tam už nikdo nezvolil. Napríklad je jasné, že MOST-Híd po tom, ako sa dali dokopy s Ficom a tým zradili svojich voličov už nikdo voliť nebude. To im ale nevadí, lebo všetci sa postrkajú do nových strán a zase sa v inej zostave pospájajú do koalície, aby mohli predĺžiť svoje pôsobenie o ďaľšie 4 roky. Presne tak, ako to predtým spravili s SDKÚ, stranu, ktorú už nikdo nevolil prehodili cez palubu a nechali sa zvoliť na novej platforme do parlamentu zas.

To samozrejme nepríde hneď. Tých strán ešte budeme vidieť, ako sme videli pred 4 rokmi. Politici, ktorí sú teraz pri válove potom vstúpia do tej strany, ktorá bude mať najväčšiu podporu, kde budú mať najväčšiu pravdepodobnosť znovuzvolenia. A to nemusí byť Progresívne Slovensko. Ak sa Progresívne Slovensko ukáže ako lame duck, tak hodia cez palubu aj tú a založia inú a zas budú kandidovať. Pôjdu aj so stranou zelených, keď bude treba, im to je jedno.

Vždy ma ale šokujú tie reakcie ľudí. To je presne ten istý bullshit, ako po mojom videu s Daňom. Seriózne sa tam najdú ľudia pod artiklom od HNonline, ktorí sa pýtajú, že teda čo je vízia sociálna, migrantská a podobne. Potom tam prichádzajú odpovede, že aby si títo ľudia najprv naštudovali program na ich webstránke. To iba dokazuje, že títo ľudia nepočuli výstrel.

Ono to je jedno, čo bude sľúbené, dokonca aj konkrétne znenie noviel zákonov by tam napísali, keď by to len od toho záviselo, ako ako sa tam jeden čitateľ pýta. Im to je jedno.

Ide iba o to, aby sa tí, ktorí tam sú, dostali tam do parlamentu na budúce voľby zas, aby mohli ďaľšie 4 roky brať plat. A na sľuby sa vyserú. Žiadne novely zákonov, žiadne zdravotníctvo, školstvo a všetko čo chcú riešiť, to padne v tú ranu, keď budú sedieť na 4 roky deň po voľbách zas.

Môžu sa vysrať.

A po tých 4 rokoch zas založia nejakú stranu, možno potom Degresívne Slovensko, kde budú zas sľubovať nižšie dane, lepšie podnikateľské prostredie a boj proti korupcii.

A furt je sranda, ako sa nechajú ľudia chytiť na to, že na tom môžu participovať. Najlepšie by bolo založiť internetovú stranu, kde by si ľudia, ako v nemeckej pirátskej strane vtedy, mohli odsúhlasiť väčšinovým hlasovaním komplet program. Potom na tejto platforme s týmto programom pôjdu nejaké xichty do parlamentu, tí sa samozrejme dajú do koalícií so svojimi kumpánmi, s ktorími boli doteraz a na celý program sa vyserú.

Celá participácia je len bullshit, aby na to nabalúchali ľudí. To sme mali so SaS, ja som vtedy na to naletel tiež, teraz viem lepšie. Ale evidentne 90% ľudí na Slovensku sa nepoučí nikdy.

Ešte raz. Aby sme sa rozumeli, ja nehovorím, že to tieto strany do svojho programu nezapracujú veci, keď si to budú ľudia žiadať, ja len tvrdím, že deň po voľbách je to zdrap papiera a null and void. Potom budú zas kurvy v bordeloch riešiť a nie program. S programom sa môže dať volič vyfotiť.

Otázku, ktorú by si mali ľudia klásť znie inak. Na Slovensku, a to platí pre všetky krajiny, nie len pre Slovensko, je politických strán ako nasrané. Prečo nepočujeme o strane Vzdor – Strana práce, keď si niekdo z nich prdne, alebo z nejakej inej posratej strany?

Ale Progresívne Slovensko keď zvolá stretnutie v 1203ke, tak sú tam nasáčkované všetky mainstreamové médiá v pozore. Ako keby to bolo celoslovenské hnutie, hoci strana práve vznikla a reálne zatiaľ podporu nemá. Prídu médiá keď si nejaký trulo založí stranu? Vyserú sa naň. Ale pri založení Progresívneho Slovenska prišli všetci. Ako je to možné? Kto rozhodol, alebo lepšie, kto má tú moc rozhodnúť, čo je pre slovenského voliča relevantná strana?

Ešte ani jedny voľby neprešli a už sa o strane informuje na každom kroku, ako keby to boli najdôležitejšie správy vôbec. Ako keby sa na celom Slovensku iné hovno nestalo.

Ako hovoria v RT. Question more!

Zdroje: