Čína, Internet a alternatívne médiá

Čína došla na to, že potrebuje ventil pre ľudí. Tak si vymysleli, že by Internet bol dobrý spôsob na to, aby sa ľudia tam mohli vyblázniť, nadávať na vládu, kritizovať ju, vyžalovať sa so svojimi problémami a potom je dobré.

Čoho sa ale čínska vláda bojí je, keď sa začnú ľudia organizovať vo väčších skupinách a aj tam nie je lepší spôsob toto odsledovať ako zas Internet. Preto Čína zmenila stratégiu z cenzurovania Internetu, na monitorovanie Internetu. Presne tak ako západ. Hardware západ dodáva tiež ( NetOptics napríklad ).

Google sám tvrdí, že filtruje DCMA. Ak už sám hovorí, že filtruje výsledky vyhladávania, tak si človek môže položiť otázku, čo ešte je fitrované, o čom nevieme.

Twitter má containment algoritmus (môj názov). Prvý krát ma trafil, keď som tweetoval počas terroristického útoku v Paríži, keď ambasáda USA tweetovala o veciach o pár hodín dopredu a ja som to re-tweetoval, tak ma to trafilo. Naposledy keď ma nedávno retweetla redaktora RT v USA, hneď som bol venku. O existencii takéhoto algoritmu nie je verejná dokumentácia, ale človek vidí jeho výsledky, keď zrazu prestane dostávať notifikácie a tweety z vonku, čiže mimo vlastného accountu, ako keby neexistovali. V skratke Twitter človeka hodí do sandboxu okamžite keď sa dostane k väčšiemu publiku. To sa deje automatizovane, keďže môj posledný prípad s tou redaktorkou RT bola totálna hlúposť, jednalo sa len o podporné slová proti trollom, nič nové. Algoritmus ale videl, že niekdo s 100 followermi bol retweetovaný accountom so 100+ násobkom, a vtedy im vyrazí poistku. ( Príklad 1 ) Tiež indícia pre automatizáciu, nie moc inteligentnú, je fakt, že veľa RT redaktorov ma na Twitteri blokuje, lebo som do nich v minulosti skákal. ( Príklad 2, Príklad 3 )

K Facebooku sa ani vyjadrovať netreba, strata času. Odtiaľ len vypadnúť, najlepšie včera. Ja som síce ešte na Instagrame, ale tam tiež sa treba zamyslieť nad tým, aby človek nebol od tejto siete závislý, čiže mal by mať človek, a ja mám, iné, alternatívne spôsoby komunikácie, aby sa nestalo, keď sa Instagram zblázni, sa stratili niektoré kontakty.

InfoVojna a iné alternatívne médiá slúžia systému, ako tej čínskej vláde, ale u nás je to skôr slovenskej oligarchii, že si to ľudia môžu zapnúť, volať tam, kritizovať, nadávať, vyblázniť sa a ráno zas do roboty. To garantuje, že sa v tejto krajine presne nič nezmení. Lichtner nemusí byť agentom SIS, stačí, že sú všetci na Facebooku. Problém vyriešený.

V rámci serióznosti a nestrannosti treba ale povedať, že na Facebooku je aj Daňo, Vaský a kadekdo iný, aby ma tu zas neobviňovali, že kukám iba jedným smerom. Čiže ano, aj oni nemusia byť agenti, stačí že sú na Facebooku.