Stav spoločnosti

Manka minule kúpila nejaký švacnutý časopis, kde bolo CD od Mariky Gombitovej Gold. Nešlo o bulvárny odpadový plátek, ale o to CD. Na tomto albume počujem skladbu Pomätená.

Text som našiel na: flashlyrics.com

a tam vystihuje text stav spoločnosti dnes:

Na plátno ticho hľadí
a vníma ako nemá
nudný dej nudných filmov
Pomätená

Nepripomína to niekomu 99% ľudí každý večer dívajúc sa na JOJ, Markizu a RTVS? Samozrejme, tak hlboko sme už klesli, že je väčšina Slovenska hláv vykradnutých. Samozrejme, nie je to viazané len na Slovensko, keďže ARD, ZDF, ORF, BBC a CNN sú tiež ostudou planéty. Len prejav o alternatívne médiá ukazuje ale, že proces je reverzibilný. Aj keď niektoré alternatívne médiá si robia z ľudí prdel, tie sa čoskoro prevalia a budú odhalené, keďže čím ďalej tým viac ľudí si uvedomuje, že sa nachádzajú v stave pomätenosti.

Gombitovej skladba ale ide ešte ďalej:

Za chrbtom smejú sa jej
ťahajú ju za vrkoče
Vedia že vlastne ani seba nemá

No, toto pripomína aktuálne zas kauzu Gorila, kde si politici spravili z národa prdel, rozkradli štátny majetok a ešte sa drzo pri tom smiali ľuďom cez médiá do tváre.

Na kabát maľujú jej
bavia sa z cudzej kože
Na čelách ukazujú
Pomätená

Ten pocit mám aj ja, keď zapnem TA3, že nám tá oligarchia ukazuje, že sme jebnutý. Inak sa ten špinavý content interpretovať nedá.

Nevie sa ničím brániť
nechápe čo je v ľuďoch
nejasne ich zlo tuší
Pomätená

Presne tak, ľudia, ako sme videli aj v posledných voľbách do VÚC, ešte stále naivne veria, že existujú nejakí dobrí politici, ktorí ich neojebú. Viď BBSK, ešte ani neboli sčítané posledné hlasy a už sa začalo kradnúť.

Nikto ju nejde chrániť
nechápe ten jej smútok
nik nevie čo má v duši
Pomätená

Policajti od 1989 piču vyšetrili a súdy kokot odsúdili. Za Slovákov sa nepostaví žiaden Brussel.