21. marca 2019

Ako interpretovať rozkol medzi Vaským a Daňom

alebo ako Vaský sám hovorí: “koniec bullshitu”

Čo sa stalo

Ja už tie ich posledné streamy aj tak nepozerám, preto mi to je aj dosť jedno, čo si tam vysielajú, ale bol som náhodou na Twitch streame a ľudia čo ma poznajú, mi referovali, že čo sa stalo medzi Vaským a Daňom.

Tak som si to bol pozrieť. Iba ten koniec.

To, čo tam Vaský predviedol bol samozrejme vrchol.

A súčasne, nezávisle od toho, aj presne to, čo kritizujem už dlhodobejšie.

Oni nemajú koho viniť za svoje neúspechy a Vaský to chcel zvrhnúť na Daňa, že sa málo snažil v diskusiách RTVS prezentovať Vaského plátno. Lenže to by samozrejme nič nezmenilo, lebo ľudia nepotrebujú prezidenta, ktorý by pobehoval s plátnom.

Zvaliť neúspech na posraté plátno je teda zúfalé.

Pre oboznámenie ľudí s tým, že na Slovensku máme 60 EURové sociálky, netreba plátno.

Ale tam v tejto veci sa dá urobiť toho ešte mnoho. A v rámci toho, že vidím, aký je Daňo a Vaský neschopný, tak to budem musieť robiť sám, čo konečne aj dáva tomu celému zmysel.

Inak ešte väčšia katastrofa by bola, ak by Daňo to plátno ukázal, keďže to by znamenalo, že by sa prihlásil k tomu, že je len Vaského nasledovník a tým by zmazal celé roky svojich zásluh. Čiže tu sa Daňo zachoval práve správne, že to neukázal, ale z livestreamu vyplynulo, že plán bol to plátno ukázať, čo je dosť problematický fakt, že sa Daňo nechal na takúto hlúposť nahovoriť a iba to ilustruje, že si sám moc neverí. A to je problém.

Ako ďalej

To, že teraz Daňo už po dlhšej dobe konečne vidí, že Vaský len prežehnávať vie, a inak žiadnu aktivitu neprejavuje, je dobrý signál. To len potvrdzuje moju kritiku, ktorú som mal na nich už dlhšie.

Daňo by teraz mal vyvýjať aktivitu svojim smerom a snažiť sa robiť dobre tie veci, ktoré vie. K tomu ale ešte napíšem špecifikáciu, ktorá bude platiť pre môj obsah, s tým, že budú vítané aj iné médiá, ktoré si túto špecifikáciu osvoja. To môže byť InfoVojna, Daňo, alebo aj Markíza a RTVS, lebo cieľom tejto špecifikácie bude dostať podľa možností pravdivý obsah k ľuďom. V tomto by dokonca mohli po menších úpravách práve tie mainstreamové médiá zodpovedať rýchlešie ako alternatívne médiá, pre ktoré by to znamenalo väčšiu organizačnú zmenu. Tam je len problém, že u tých mainstreamových médií sú záujmy, ktoré stoja implementácii tejto špecifikácie v ceste, a u alternatívnych médií je to hrdosť tých osôb podvoliť sa cudzej špecifikácii. Ale ja sa rád nechám prekvapiť, lebo toto už inak ako dobre dopadnúť nemôže.

Teraz už len chýba sama moja špecifikácia, ktorú plánujem ale vydať do Apríla 2019.

Ak by sa Vaský spamätal, aj on by sa mohol držať tejto a potom by to aj s tým obsahom vyzeralo lepšie, lebo jeho YouTube kanál najviac láme pravidlá tejto špecifikácie, teda ak človek chce už dnes vidieť, že ako by sa to nemalo robiť, tak sa môže pozrieť tam.

Zatiaľ to teda vyzerá tak, že po Apríli, ak bude špecifikácia vonku, budem oslovovať pomaly všetky médiá, ktoré sú mi známe, možno do budúcnosti by som toto preložil aj do nemčiny a tak to bude mať ešte väčší dosah, v skratke špecifikácia je zmysluplný projekt, ktorý skáluje a do ktorého sa oplatí investovať čas.

Môj problém teraz je ale, že keď túto špecifikáciu vydám, tak jej autor budem len ja, čiže tam budú chýbať nápady od iných ľudí. Samozrejme, kontaktné možnosti sú u mňa požehnané, od adresy, cez telefónne číslo až po sociálne médiá všetkého druhu, najlepśie ale email. Čiže ak by už dnes mal niekdo nejaký nápad, ktorý by chcel do špecifikácie vidieť implementovaný, tak samozrejme tieto príspevky sú vítané. Preto je ale aj jasné, že špecifikácia bude mať verzie. Prvá špecifikácia bude mať verziu 0.1 a potom sa bude pokračovať na 0.2 pri pridaní, 0.1.1 pri opravách a po väčšom rozšírení, keby si túto špecifikáciu oslovili médiá ako je ARD, spravíme verziu 1.0. Podobne ako u verzií softwaru.