10. apríla 2019

Chicago boys na Slovensku

Vždy raz za čas sa sám prichytím pri tom, že si poviem no dobre, zas až tak by to tí kapitalisti nepreháňali, aby seriózne sem vyslali nejakých Chicago boys typu Milton Friedman na Slovensko, tak ako vyslali do Chile.

Lebo po tom všetkom, všetkych tých skúsenostiach s Pinochetom, by to bolo moc okaté.

Nuž ale tak si dnes pozriem, že čo to tam vypisujú o tej Modern Monetary Theory.

V linkoch už sú odkazy na protiklad, čiže nebudem sa venovať zavádzaniu klamstvotlačou zas, lebo je v podstate klamstvotlače, že zas klame.

V tomto prípade ale neklame len klamstvotlač, ale aj samotný Chicago Booth, ako vidíme na článku, ktorý len reportuje o tom, že sa diala nejaká anketa a táto, ako môžeme vidieť na druhom článku (Bloomberg – Autor Stephanie Kelton), bola zavádzajúca a nepravdivá už vo svojich otázkach.

Dobre, ale to je vadenie sa v zahraničí, tak si poviem, že pozriem, že čo na to povie DenníkN pomocou Google s „site:dennikn.sk chicago booth“ a nestačím sa diviť.

Keď DenníkN niečo tlačí, tak to už nemôže dopadnúť dobre, ale v tomto prípade som zostal zaskočený, lebo oni to tí kapitalisti ako keby sa necítili, oni zas robia všetko tak na drzovku a na hulváta, že nie že som o tom ani nevedel, čo tam v 2015 prebehlo, ale ma zarazilo, že to je vôbec možné, že oni si vytiahnu človeka, ktorý je z tej istej liahne ako tí, ktorí toto všetko už odskúšali v južnej amerike. Takto robia zo Slovenska kolóniu USA, ako bola južná amerika.

A vrchol je, že podľa DenníkaN ho navrhla vláda!

Čiže v 2015, keď mal SMER-SD jednofarebnú vládu, oni vymenujú toho najneoliberálnejšieho kandidáta z neoliberáov.

Na toto je DenníkN dobrý, že si tam človek môže pozrieť, že čo tlačia do popredia. Všetko čo oni tlačia do popredia nemôže byť dobré. A to platí aj tu.

Ľudia si neuvedomujú zásadnosť tejto informácie, ktorá minula aj mňa, čiže budem si to musieť do budúcnosti odsledovať sám a keď bude čas, tak budem aj v článkoch informovať.