17. March 2019

V InfoVojne sa zbláznili, hrajú sa s Windowsami

Takže namiesto toho, aby sa alternatíva zjednotila a ukazovala ako sa človek oslobodí od monopolného postavenia Microsoftu, títo blázni riešia licencie Microsoftu.

Správny postup by bol, aby keď už ľudia migrujú dáta na iný počítač, alebo preinštaluvávajú starý počítač, aby s tým hneď prešli na GNU/Linux, alebo iný slobodnejší operačný systém. Na staré počítače (vykopávky) sa hodí viac napríklad NetBSD.

Ale to je jedno čo, podstatné je, aby to nebol ten Windows, z ktorého sa už od skorých 90tych rokov všetci idú posrať, všetci naň nadávajú, ale napriek tomu to používajú.

Ak chce niekdo vedieť, že ako sa prenášajú licencie, tak je hromada mainstreamových stránok, kde si to človek môže nájsť, keď už nutne potrebuje. Ale prečo toto propaguje práve alternatíva, tak na tom vidíme, aký nejednoznačný odkaz zanechávajú.

Ja sa budem tomuto v budúcnosti viac venovať na stránke schotte.work , ktorá dlhšie nebola aktualizovaná, tak tam začnem postupne dávať obsah, aby som nekritizoval len, že čo robí InfoVojna zle, ale aj aby som ukázal, ako sa to robí správne. Možno začnú odomňa neskôr preberať obsah, to by bolo dobré. Zatiaľ tam nie je nič súce, okrem Orange DSL IPv6 artiklu, ale plánujem do budúcnosti zdokumentovať aj DNSSEC, s ktorým som sa zaoberal a to by malo byť populárne.

Link na článok: