all4jan @ gustik.eu

Zhromaždenia za slušné slovensko pokryté na gustik.eu

Piešťany

2018-03-23

Tak okolo tej 5PM sa to aj začalo plniť, tak ako bolo slúbené, že sa začne, fotka ~5 min pred začiatkom. Zozačiatku možno 100 ľudí, maximálny počet neskôr, môj odhad, nie viac ako 200 ľudí. Keď som tam ale išiel, tak symptomatické bolo, že nie každý bol v slniečkarskej nálade, počul som tam napríklad jeden pár, ktorý sa rozprával v tom zmysle, že približne:

  • No, som já zvedavá, že čo tam budú hulákať za voloviny.
  • Zas ma to len nasere!
a podobné.

Odzačiatku to vyzeralo byť podchytené nejakými odvelenými jednotkami polície a mestskej polície, ktorá neskôr vypadla.

Organizátori vyzerali prísť na aute, ale značka bola z Piešťan, minimálne jeden z nich podľa nich bol z Piešťan a minimálne jedna bola členkou Leaf, podľa ich vyjadrení.

Príhovor sa začal tým, že aká je ich reakcia na to, že v Bratislave bol pochod zrušený.

Vo videu bolo vidieť, ako sa tam prechádzal Kalmus, tak toho som ešte raz odfotil a bol tam celý čas v dave. Ja som tam podpísal tú ich petíciu za predčasné voľby, veď už aj Kotleba sa k tej iniciatíve pridal, takže v tom som nevidel problém a tiež tá formulácia toho, čo tam človek podpisoval bola dosť jednoduchá, čiže nemal som pocit, že tam kupujem pračku.

Medzitým bežali príhovory, v ktorých nezabudli spomenúť Holokaust (nie je na videu) a samozrejme zodpovednosť každého jedinca za stav spoločnosti, ako napríklad korupcie. Všeobecne sa nám snažia natárať, že keď nebudeme kradnúť u zamestnávateľa záchodový papier, alebo perá, tak sa spoločnosť bude vyvíjať lepšie, čo je samozrejme absurdita, lebo toľko záchodového papiera alebo iných maličkostí sa nedá zrovnať s tým, keď niekdo predá elektrárne za jeden ročný zisk, ale čujte sami.

Aj na reakciách davu bolo poznať, že o skutočnom stave ekonomiky a dimenziách kradnutia vie dav hovno. Začalo to už byť repetitívne, tak som odtiaľ vypadol.

Policajtov celý čas nebolo vidieť, auto prázdne, pravdepodobne v civile v dave, alebo zašitý v kaviarni.